
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Output Current | 800 mA |
| Max Supply Voltage | 5 V |
| Min Supply Voltage | 1 V |
Stock: 154
Distributors
pcbx
Unit Price$6.72744
Ext.Price$6.72744
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.72744 | $6.72744 |
| 10 | $5.26294 | $52.62940 |
| 25 | $4.90046 | $122.51150 |
| 50 | $4.69258 | $234.62900 |
| 100 | $4.49351 | $449.35100 |
| 300 | $4.33423 | $1300.26900 |
| 500 | $4.18060 | $2090.30000 |
| 1000 | $4.08656 | $4086.56000 |
